Спартмани против Брегалница од Делчево

Екипата на Спартмани во недела ќе гостува во Делчево, каде силите ќе ги одмери против Брегалница, во натпревар од 11. коло од Третата лига – Југоисток.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Ситини

Во претходното коло двете екипи одиграа одлични и возбудливи натпревари. Брегалница во Делчево одигра 3:4 со екипата на Детонит од Радовиш, додека Спартмани со 1:2 на гостински терен ја победа Тиверија од Струмица.

Екипата од Делчево има 12 бодови и се наоѓаат на седмото место на табелата, додека Спартмани со 3 освоени бодови се на десеттото место на табелата. Лидер на табелата е Слога од Виница со максимални 27 освоени бодови, додека на второто место е Овче Поле со три бода помалку.

Comments are closed.