РК Астраион ќе му гостува на РК Македонија ЃП

Ракометарите на Астраион во 8. коло од Првата ракометна лига – Група 1, ќе гостува кај Македонија ЃП.

FB_IMG_1573425539395
Астраион е прв на табелата со 16 освоено бодови, додека екипата на Македонија ЃП е на петтата позиција со 12 освоени бодови.

Судиска двојка на овој натпревар ќе биде Ѓорѓи Василевски од Скопје и Иван Јовановски од Штип. Делегат на натпреварот ќе биде Маријан Огњановски од Скопје. Натпреварот ќе се игра во салата “Кочо Рацин” во Скопје, со почеток од 18:30 часот.

Comments are closed.