РК Астраион со убедлива победа над РК Текстилец

РК Астраион запиша нова и убедлива победа над РК Текстилец од Штип со 31:21. Ракометарите на Астраион на овој натпревар кој се играше во Спортската сала “Парк” во Струмица, одиграа одлично, тимски и ја заокружија петтата сезонска победа.

FB_IMG_1573425539395
Листата на стрелци кај “астраионци” ја превосеше Караиванов Мите со 7 погодоци.

РК Астраион останува непоразен во 1-ва Група со 5 победи и еден нерешен резултат.

Comments are closed.