РК Астраион утре на домашен терен против РК Текстилец

Ракометарите на Астраион утре на домашен терен, во Спортската сала “Парк” во Струмица, ќе го пречека РК Текстилец во 7. коло од Првата ракометна лига – Група 1.

FB_IMG_1573322619745

Судиска двојка на овој натпревар ќе биде Спаско Ќаев од Скопје и Даниел Ристовски од Велес. Делегат на натпреварот ќе биде Петре Климкаров од Велес.

Натпреварот ќе се игра со почеток од 19:00 часот.

Comments are closed.