Кадетите на РК Астраион со убедлива победа над РК Радовиш

Кадетите на РК Астраион со 26:20 го победија РК Радовиш во 4. коло од кадетската лига.
FB_IMG_1573322012043

Одлична игра прикажата од двете страни. На полувреме резултатот беше 14:13 за ракометарите на Астраион, но во вториот дел, одиграа одлично и на крај запишаа нова победа од 26:20, на исто толку одиграни натпревари. Со оваа победа, кадетите на Астраион се лидери во својата група.

Comments are closed.