Спартмани против Овче Поле во Свети Николе

Екипата на Спартмани во 9. коло од Третата лига – Југоисток ќе гостува кај Овче Поле во Свети Николе.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Екипата од Свети Николе е на делба на првото место со Слога од Виница, двете екипи имаат освоено по 21 бод, додека Спартмани е на претпоследното 10. место на табелата. На овој натпревар апсолутен фаворит за победа е Овче Поле.

Натпреварот помеѓу Овче Поле и Спартмани ќе се игра на градскиот стадион во Свети Николе со почеток од 13:30 часот.

Comments are closed.