Беласица гостува во Македонска Каменица кај Саса

Екипата на Беласица во недела ќе гостува во Македонска Каменица, каде ќе го одигра натпревар од 12. коло против екипата на Каменица Саса.

Беласица - Осогово - Струмица - 6 коло ВМФЛ -Исток

Во 3. коло овие две екипи ги одмерија силите во Струмица, тогаш Беласица со 2:1 беше подобра од Саса. Во моментот Беласица е лидер на табелата со 25 освоени бодови, додека Саса е на шесттото место на табелата со вкупно 16 бодови.

Победа на домашен терен ќе го пречека Кожуф од Гевгелија, Кит Го-Пехчево ќе биде домаќин на Плачковица од Радовиш, Тиквеш во Кавадарци ќе биде домаќин на Осогово, додека Брегалница ќе го пречека Питу Гули од Крушево.

 

Comments are closed.