Беласица повторно се искачи на Првото место во Втората лига – Исток

Екипата на Беласица со минималниот триумф над Победа, повторно се искачи на првото место на табелата во Втората лига Исток.

Беласица - Осогово - Струмица - 6 коло ВМФЛ -Исток

Фудбалерите на Беласица сега се први со 25 бодови, на второто место е Брегалница со 4 бодови, додека трет е Кожуф со 23 бодови. На четвртото место е Тиквеш со 21 бод, а исто толку има и кит Го кој е петти. Каменица Саса со 16 бодови е на шесттото место, додека Плачковица со 11 осовние бодови се наоѓа на седмото место. Победа со 7 бодови е на осмото место, Осогово со 6 бодови е на деветтото место, додека Питу Гули е последен со 3 бодови.

Во следното коло Беласица гостува кај Каменица Саса, Победа ќе игра против Кожуф, Кит Го ќе биде домаќин на Плачковица, Тиквеш ќе го пречека Осогово, додека Брегалница ќе игра против Питу Гули.

Comments are closed.