ЖФК Тиверија со убедлива победа над ЖФК Истатов од Дојран

ЖФК Тиверија Струмица запишаа нова убедлива победа од 0:5 во Дојран против екипата на ЖФК Истатов, во натпревар од 8. коло од Првата женска фудбалска лига.

ЖФК Тиверија Струмица - фудбалерка

Стрелци на головите за ЖФК Тиверија беа Димоска со два гола, Р. Велкова, Божиновска и Николовска.

ЖФК Тиверија со оваа победа се искачува на третото место на табелата со 19 бодови, исто толку бодови има и актуелниот шампион Драгон, додека ЖФК Истатов останува на осмото место со 12 бодови.

Деспина Прилеп и Каменица Саса се на делба на првото место со по 22 освоени бодови.

Во следното коло ЖФК Тиверија ќе игра против ЖФК Шкендија.

Comments are closed.