Спартмани декласиран од Раклиш

Екипата на Спартмани вчера беше декласирана од Раклиш со високи 1:4 на домашен терен, во натпревар од 8. коло од Третата лига – Југоисток.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

По овој пораз, екипата од Градско Балдовци останува на десеттото место на табелата, додека Раклиш со 9 освоени бодови е на деветтото место на табелата. Во следното коло Спартмани гостува кај Овче Поле, додека Раклиш ќе биде домаќин на Слога од Виница.

Во однос на табелата на делба на првото место се Слога и Овче Поле со по 21 бод, овие две екипи ќе ги одмерат силите во 10. коло.

Comments are closed.