Познати судиите за натпреварот Академија Пандев и Работнички

Академија Пандев со Работнички го отвараат 13. коло од Првата македонска фудбалска лига. Овој натпревар ќе се игра на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица.

Работнички - Академија Пандев - Скопје - 4. коло ПМФЛ 4

„Пандевци“ влегуваат како фавороти за победа на овој натпревар. По 12 одиграни кола Академија Пандев е втора на табелата, додека Работнички е последен.

Главен судија на овој натпревар ќе биде Бартон Јосип од Скопје, негови помошници ќе бидат Емурли Иса од с. Шемшово и Јовчевски Дарко од Тетово. Четврт судија на натпреварот ќе биде Величков Боби од Велес.

За делегат на натпреварот одреден е Блажовски Драган од Скопје, додека за контролор Јакимовски Делчо исто така од Делчево.

Натпреварот ќе започне во 13:30 часот.

 

Comments are closed.