Беласица на домашен терен против Победа

Беласица во недела на домашен терен ќе ја пречека екипата на Победа од Прилеп, во натпревар од 11. коло од Втората лига – Исток.

Беласица - Осогово - Струмица - 6 коло ВМФЛ -Исток

Екипата на Беласица по 10. одиграни кола се наоѓа на второто место натабелата со 22 освоени бодови, додека Победа е осма со 7 бодови. Во второто коло овие две екипи ги одмерија силите, а натпреварот заврши со победа за Беласица од 0:3.

Во Крушево Питу Гули ќе ја пречека Каменица Саса, Осогово ќе биде домаќин на Брегалница, Кожуф во Гевгелија силите ќе ги одмери со Кит Го-Пехчево, а во недела Плачковица во Радовиш ќе игра со Тиквеш од Кавадарци,

Натпреварите се играат со почеток од 13:30 часот.

Comments are closed.