Академија Пандев го победи Осогово и обезбеди четвртфиналето во Купот на Македонија

Фудбалерите на Академија Пандев со 1:4 го победија Осогово во реванш натпреварот од Купот на Македонија, со што обезбедија четвртфиналето во Купот на Македонија.

Академија Пандев - Осогово - Куп на Македонија - реванш во Кочани

Натперварот кој се играше во Кочани заврши со убедлива победа за гостите од Струмица, кои покажаа одлична игра на теренот. Првиот натпревар кој се играше во Струмица, заврши со резултат од 3:0, па со вкупни 1:7 ланскиот финалист ќе игра четвртфинале.

Стрелци на головите за Академија Пандев беа Михаил Маневски и хет-трик на Марио Крстовски.

Comments are closed.