Тиверија со убедлива победа над Брегалница од Делчево

Екипата на Тиверија запиша убедлива победа откако со 5:1 ја победи Брегалница од Делчево, во натпревар од 7. коло од Третата лига – Југоисток.

АРХИВА

АРХИВА

Тиверија ја запиша својата шестта сезонска победа и со 15 бодови е на третото место на табелата, додека Брегалница го запиша четвртиот сезонски пораз и со девет бодови е на шесттото место на табелата. Лидер во Третата лига – Југоисток е Слога со 18 бодови, а исто толку бодови има и Овче Поле кој е втор.

Во следното коло Тиверија ќе игра против Василево, додека Брегалница е слободна.

Comments are closed.