Спартмани против Малеш во 7. коло од Третата лига – Југоисток

Екипата на Спартмани во недела ќе гостува во Берово, каде во натпревар од 7. коло од Третата лига – Југоисток, силите ќе ги одмери со Малеш.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Овој натпревар ќе биде дерби од дното на табелата, затоа што е можност за освојување на првите бодови на двете екипи, бидејќи во моментот се на последните две места на табелата, без освоени бодови.

Во преходното коло Спартмани со минимални 0:1 дома загуби од Дојранско Езеро.

Comments are closed.