Познати судиите за натпреварот меѓу Борец и Академија Пандев

Академија Пандев во недела ќе гостува во Велес кај екипата на Борец, во натпревар од 11. коло од Првата лига.

Академија Пандев - Борец - 3. коло ПМФЛ 7

На овој натпревар главен судија ќе биде Ставрев Александар од Скопје, негови помошници ќе бидат Кировски Марјан и Костадинов Дејан од Скопје. Четврт судија на натпреварот ќе биде Шаќири Албрим од Струга. Делегат на натпреварот е Исмаили Мујдин, додека за контролор на натпреварот е одреден Сеља Илир од Струга.

Натпреварот се игра на Градскиот стадион во Велес, со почеток од 13:30 часот.

Comments are closed.