Академија Пандев во среда против Македонија ЃП во Струмица

Екипата на Академија Пандев во среда во рамките на 11. коло од Првата лига, ќе игра против третопласираната Македонија ЃП на стадионот „Младост“ во Струмица.

АРХИВА

АРХИВА

Овој дерби натпревар ќе биде продолжување на борбата за првата позиција на табелата за „Пандевци“. Овие две екипи во второто коло од оваа сезона одигра 0:0. Во рамки на оваа коло Шкендија на домашен терен ќе игра против Силекс, Вардар на домашен терен силите ќе ги одмери со Борец од Велес, Шкупи ќе биде домаќин на Работнички, додека Струга Трим Лум на свој терен ќе игра против Ренова.

Натпреварот меѓу Академија Пандев и Македонија ЃП се игра со почеток од 14:30 часот, а влезот ќе биде слободен.

Comments are closed.