Беласица со победа над Тиквеш за прво место на табелата

Беласица го доби дербито со Тиквеш во Кавадарци со резултат од 1:2, во натпревар од 9. коло од Втората лига – Исток.

Screenshot_20191020-145417_Chrome
Резултатот го отвори Мартин Мирчевски во 16. минута. Во 82. минута домаќините израмнија на 1:1. Во судиското продолжение Мирчевски постигна втор гол и донесе победа за Беласица од 1:2.

Со оваа побеса Беласица е прва на табелата со 22 бодови, додека Тиквеш сега е трет со 20 бодови. Во следното коло Беласица гостува кај Кит Го – Пехчево, додека Тиквеш дома игра против Кожуф од Гевгелија. 

Comments are closed.