Академија Пандев со победа над Шкендија во Тетово

Екипата на Академија Пандев запиша нова победа, откако вчера во рамки на 10. коло од Првата лига, во Тетово со 0:1 го совлада шампионот Шкендија.
Screenshot_20191018-155858_Chrome

Пандевци со оваа победа имаат 21 бод и се на првото место на табелата, но да се задржат на лидерската позиција ќе треба денес Вардар да загуби од Македонија ЃП. Шкендија по поразот на домашен терен, се наоѓа на шесттото место со 11 бодови.

Во следното коло Академија Пандев ќе игра против Македонија ЃП на домашен терен, а Шкендија ќе биде домаќин на Силекс.

Comments are closed.