РК Астраион со победа против РК Алушовски

Ракометарите на Астраион запишаа нова победа, откако во 6. коло од Првата ракометна лига Група 1, со 28:34 беа подобри од РК Алушовски на гостински терен.

РК Астраион - РК Алушовски

Струмичките ракометари во досегашниот тек од сезоната немаат пораз, и со 13 бодови се на првото место на табелата. Васил Наков со 8 погодоци беше најдобар стрелец кај Астраион, додека кај Алушовски најдобар стрелец со 7 погодици е Стефан Донев.

Во сленото коло Астраион на домашен терен ќе игра против РК Текстилец.

Comments are closed.