Спартмани на домашен терен против Дојранско Езеро

Фудбалерите на Спартмани од Градско Балдовци во 6. коло од Третата лига – Југоисток ќе игра против Дојранско Езеро од Дојран, на домашен терен.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Во минатото коло и двете екипи беа поразени, Спартмани со 2:1 загуби на гостувањето кај Младост Удово, додека Дојранско Езеро дома беше поразен со минимални 0:1 од радовишки Детонит.

Во однос на табелата, Спартмани е последен без ниту еден освен бод, додека Дојранско Езеро со 3 бодови е на осмото место на табелата.

 

Comments are closed.