Академија Пандев гостува во Тетово кај Шкендија

Екипата на Академија Пандев во 10. коло од Првата македонска фудбалска лига ќе гостув кај шампионот Шкендија во Тетово.

АРХИВА

АРХИВА

Во првото коло во Струмица, „Пандевци“ со 1:0 ја совладаа Шкендија. По 9. одиграни кола, Академија Пандев е втора на табелата со 18 бодови, додека Шкендија е на шесттото место со 11 освоени бодови.

Во претходното коло Академија Пандев со 2:0 во Струмица славеше над Силекс од Кратово, додека Шкендија во Тетово одигра 0:0 со Вардар, екипа која во моментот е на првото место на табелата со 20 освоени бодови.

Comments are closed.