РК Астраион со победа над Јуниор Кисела Вода

Ракометарите на Астраион запишаа нова победа, откако во Струмица со убедливи 25:18 ја совлдаа екипата на Јуниор Кисела Вода, во натпревар од Група 1 во Првата ракометна лига.

АРХИВА

АРХИВА

Астраион во текот на целиот натпевар имаше водство, а победникот беше решен уште во првиот дел од натпреварот. Најдобри стрелци кај домаќините беа Филип Кавазов и Мите Караиванов со по шест погодоци, додека кај Јуниор Кисела Вода најдобар беше Кире Башевски со четири голови.

Во следното коло Астраион ќе игра против РК Алушoвски на гостински терен.

Comments are closed.