Тиверија го претрпе првиот сезонски пораз од Овче Поле

Фудбалерите на Тиверија го прептреа првиот сезонски пораз, откако во Свети Николе со 2:1 беа поразени од Овче Поле, во натпревар од 5. коло од Третата лига – Југоисток.

ФК Тиверија - ФК Овче Поле - во Свети Николе 5. коло Трета лига - Југоисток

Тиверија ја пропушти можноста со евентуална победа да се зацврсти на лидерската позиција. По поразот, струмичани ја делат првата позиција со Слога, Овче Поле и Василево со по 12 бодови.

Во следното коло Тиверија е слободна, додека Овче Поле гостува кај Брегалница Делчево.

 

Comments are closed.