ЖФК Тиверија со убедлива победа над ЖФК Топ Гол

ЖФК Тиверија Струмица во 5. коло од Првата женска фудбалска лига запиша убедлива победа, откако со 9:0 на домашен терен ја декласираше екипата на ЖФК Топ Гол од Битола.

FB_IMG_1570921161175
За ЖФК Тиверија Струмица настапуваа: Панчурова, Николова, Бошеска, Недева, Бошевска, Ристовска (с), Р. Велкова, Божиновска, С.Велкова, Николовска, Димоска. Во игра влегоа и: Панеска, Головска и Цунева

Стрелци на головите беа Димоска со три гола, С.Велкова со тро, Николовска два гома и Р. Велкова еден постигнал гол.

Тиверија со оваа поведа е четврта на табелата со 12 бодови, а лидер останува екипата на Прилеп со 15 бодови.

Во следното коло ЖФК Тиверија Струмица ќе игра против дерби натпревар со ЖФК Прилеп.

Comments are closed.