ЖФК Тиверија денес игра против ЖФК Топ Гол

Фудбалерките на ЖФК Тиверија Струмица денес ќе играат против ЖФК Топ Гол од Битола, во натпревар од 5. коло од Првата женска фудбалска лига.
ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Љуботен - сениори - во Тетово

ЖФК Тиверија Струмица е четврта на табелата со 9 освоени бодови, додека ЖФК Топ Гол е на 9. место со четири освоени бодови.

Натпреварот меѓу ЖФК Тиверија и ЖФК Топ Гол се игра на Општинското игралиште “Филип Лазаревски” во Струмица, со почеток од 15:00 часот. 

Comments are closed.