Тиверија гостува кај Овче Поле во Свети Николе

Екипата на Тиверија во 5. коло од Третата лига – Југоисток ќе гостува кај Овче Поле во Свети Николе.\

Двете екипи имаат максимален скор, односно немаат ниту реми ниту пораз. Тиверија има четири од четири и со 12 бодови ја дели првата позиција на табелата, заедно со екипата на Слога од Виница. Овче Поле има три од три и со 9 бодови е на третото место на табелата. Екипата од Свети Николе во претходното коло беше слободна и затоа има натпревар помалку.

АРХИВА

АРХИВА

Раклиш во Радовиш ќе ја пречека Брегалница од Делчево, Дојранско Езеро ќе игра против Детонит од Радовиш, Малеш во Берово силите ќе ги одмери со Василево, а Младост од Удово на домашен терен ќе игра против Спартмани од Градско Балдовци.

Comments are closed.