Сите повикани девојки од ЖФК Тиверија настапија на натпреварот во кој Македонија го победи Казахстан

Женската фудбалска репрезентација на Македонија запиша убедлива и сигурна победа од 4:1 против Казахстан, во натпревар од квалификациската група „Г“ за пласман на Европско првенство.

ЖФК Тиверија Струмица - фудбалерки за репрезентација на Македонија

Сите повикани девојки од ЖФК Тиверија Струмица настапија на овој натпревар: Александра Ристовска, Викторија Панчурова, Ане Бошеска и Теодора Димоска.

По два за Македонија постигнаа капитенот Наташа Андонова и Гентијана Рочи.

 

Comments are closed.