Познати судиите за ракометниот натпревар помеѓу Риниа М и Астраион

Ракометарите на РК Астраион во недела во рамки на. коло од Првата машка ракометна лига – Група 1, ќе гостуваат кај екипата на Риниа М.

РК Астраион - РК Вардар Неготино

Судиска двојка за овој натпревар ќе биде Александар Вукашиновски и Мирко Трајковски од Скопје, додека делегат на натпреварот ќе биде Мамер Реџепи исто така од Скопје.

Натпреварот се игра во салата на ОУ 7-ми Март, со почеток од 16:00 часот.

Comments are closed.