Познати судиите за натпреварот помеѓу Академија Пандев и Силекс

Академија Пандев во 9. коло од Првата македонска фудбалска лига ќе игра натпревар против Силекс од Кратово, на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица.

Академија Пандев - Ренова - Струмица, Младост 5. коло ПМФЛ

Главен судија на овој натпревар ќе биде Стојчевски Игор од Скопје, додека негови помошници ќе бидат Димитријевиќ Дејан и Иваноски Бојан исто така од Скопје. Четврт судија на натпреварот ќе биде Трпчевски Стојанче од Кавадарци.

За делегат на натпреварот одреден е Реџепи Рами од Липково, додека за контролор е Николовски Зоран од Скопје.

Натпреварот ќе се игра со почеток од 15:00 часот.

Comments are closed.