РК Астраион гостува во Скопје кај Риниа М

Ракометарите на Астраион од Струмица, во 4. коло од Првата машка ракометна лига – Група 1 ќе гостуваат кај Риниа М во Скопје.

РК Астраион - РК Вардар Неготино

РК Астраион во досегашниот тек од сезоната има запишано една победа и едно реми, додека во првото коло беше слободен и со 4 бодови се наоѓа на третото место на табелата.

 

Comments are closed.