Тиверија домаќин на Раклиш во 4. коло од Третата лига – Југоисток

Тиверија во рамки на 4. коло во недела ќе игра на домашен терен против новајлијата во Третата лига – Југоисток, екипата на Раклиш од Радовиш.

FK_Tiverija.svg

Во претходното коло Тиверија во Берово славеше со убедливи 3:5, додека Раклиш на градскиот стадион во Радовиш запиша убедлив пораз од 0:3 од Овче Поле од Свети Николе.

Тиверија има три победи од исто толку натпревари и максимални 9 бодови, додека Раклиш има една победа и еден пораз и со 3 бодови е на шесттото место на табелата.

Comments are closed.