Академија Пандев загуби од Вардар

Фудбалерите на Академија Пандев во 8. коло го доживеа првиот сезонски пораз, откако на вчерашното гостување во Скопје, загубија со 1:0 од Вардар.

Академија Пандев - Вардар - 8. коло ПМФЛ 2

„Пандевци“ и покрај овој пораз остануваат на второто место на табелата со 15 бодови, додека Вардар со победата се зацврсти на првото место со 19 бодови.

Во Кратово, Силекс со 1:0 го совлада Работнички, додека Ренова на домашен терен со 2:1 беше подобра од Борец. Во Струга, екипата на Струга Трим Лум беше поразена од Македонија ЃП со 0:2, а во саботата Шкупи со 2:0 го доби големото дерби со шампионот Шкендија.

Во следното коло Академија Пандев во Струмица ќе игра против Силекс, додека Вардар гостува во Тетово кај Шкендија.

Comments are closed.