Познати судиите за натпреварот меѓу Вардар и Академија Пандев

Вардар и Академија Пандев во недела ќе се соочат во натпревар од 8. коло од Првата македонска лига.
Академија Пандев - Шкупи - Струмица - 7. коло ПМФЛ

Натпреварот ќе се игра на Националната арена “Тодор Проески” во Скопје, со почеток од 15:00 часот.

Главен судија на натпреварот ќе биде Качевски Јован од Струга. Негови помошници ќе бидат Грданоски Симон и Бакрачески Разме исто така од Струга.

Четврт судија на овој дерби натпревар ќе биде Шаќири Албрим од Струга. За делегат е одреден Крстев Сашко од Неготино, додека за контролор е одреден Шуклев Благој од Стојаково.

Comments are closed.