Академија Пандев со сигурна победа над Осогово во Купот на Македонија

Бранителот на куп-трофејот Академија Пандев со 3:0 го совлада второлигашот Осогово од Кочани, во првиот натпревар од Купот на Македонија, кој се одигра во Струмица.
Академија Пандев - Шкупи - Струмица - 7. коло ПМФЛ

“Пандевци” со една нога веќе се во четвртфиналето, па реваншот во Кочани со Осогово треба да им биде формалност.

Реваншот ќе се одигра за нешто повеќе од еден месец.

Comments are closed.