Познати судиите за Куп натпреварот помеѓу Академија Пандев – Осогово

Во среда Академија Пандев ќе го одигра Куп натпреварот против Осогово од Кочани, на стадионот „Младост“ во Струмица.

Академија Пандев - Ренова - Струмица, Младост 5. коло ПМФЛ

Главен судија на овој натпревар ќе биде Идризи Фуркан од Тетово, негови помошници ќе бидат Јовчевски Дарко и Љиворека Хабиљ од Тетово. Четврт судија на натпреварот ќе биде Тефику Ндерим од Куманово, додека за делегат е одреден Леов Борис од Велес, а контролор ќе биде Јосифов Зоран од Кавадарци.

„Пандевци“ во новата сезона во Првата лига се уште немаат претрпено пораз, додека Осогово во Втората лига – Исток има 4 порази и една победа.

Натпреварот се игра со почеток во 15:30 часот.

Comments are closed.