Академија Пандев во среда против Осогово во Купот на Македонија

Екипата на Академија Пандев, во среда ќе го одигра натпреварот од Купот на Македонија, против екипата на Осогово од Кочани.

Академија Пандев - Шкупи - Струмица - 7. коло ПМФЛ

Академија Пандев во Првата лига е единствената непоразена екипа оваа сезона и се наоѓа на второто место со 15 бодови, бод помалку од лидерот Вардар, додека второлигашот Осогово во Втората лига – Исток, има четири порази и една победа и со три освоени бодови е на деветтото место на табелата.

Куп натпреварот помеѓу Академија Пандев и Осогово ќе се одигра на стадионот „Младост“ во Струмица, во среда со почеток од 15:30 часот, а влезот ќе биде слободен.

 

Comments are closed.