Модни трикови за прикривање на „проблематичниот“ стомак

Несовршеностите како вашиот „голем“ стомак сепак може да се сокријат, а токму облеката може да биде вашиот најдобар сојузник!modni-trikovi

Ако ве мачи стомакот, ќе ви откриеме неколку трикови кои ќе ви помогнат како да го сокриете.

Избегнувајте тесни маички
Ако сакате да го прикриете стомакот, тесните маички сигурно нема да ви помогнат во тоа. Изберете ги оние кои се пресечени под градите, а и оние кои ќе ги нагласат вашите гради.

Избегнувајте панталони со џебови
Панталоните кои се тесни во пределот на колковите, а широки во долниот дел не се најдобар избор. Одлучете се за панталони со страничен патент и избегнувајте големи истакнати џебови.

Удобно сако
Без разлика дали сте се одлучиле за сако или џемпер, важно е тие да не бидат кратки и да не ве стегаат, а со самото тоа нема да се истакнува вашиот стомак.

Материјали
Фустаните, особено оние изработени од полиестер или ликра, дополнително го нагласуваат стомакот. Затоа комбинацијата здолниште и маичка е секогаш најдобар избор.

Аксесоари
Модните детали може да ви бидат најголем сојузник. Одвлечете го вниманието од стомакот носејќи марама околу вратот или голема, впечатлива чанта на рамо.

Comments are closed.