Познати судиите за натпреварот помеѓу Струга Трим Лум и Академија Пандев

Академија Пандев утре ќе гостува кај новајлијата во Првата лига, екипата на Струга Трим Лум, во натпревар од 6. коло од ПМФЛ.

Академија Пандев - Борец - 3. коло ПМФЛ 7

Главен судија на овој натпревар ќе биде Јакимовски Дејан од Скопје, додека негови помошници ќе бидат Димитријевиќ Дејан и Иваноски Бојан од Скопје. За четврт судија на натпреварот е одреден Младеновски Дејан исто така од Скопје.

Делегат на натпреварот ќе биде Шалев Тони од Кавадарци, а контролор е Неделкоски Златко од Скопје.

Натпреварот ќе се игра на градскиот стадион во Струга, утре со почеток од 15:30 часот.

Comments are closed.