ФК Спартмани убедливо декласиран на домашен терен во првото коло од ФК Василево

Екипата на ФК Спартмани од с. Градско Балдовци, во првото коло од Третата лига – Југоисток убедливо беше декласирана од ФК Василево, со резултат од 0:4.

АРХИВА

АРХИВА

Гостите од Василево покажаа поквалитетна и посигурна игра, а тоа го прикажаа со четирите гола постигнати во противничката мрежа.

Во следното коло Спартмани ќе му гостува на Детониот Јуниор од Радовиш, додека Василево на домашен терен ќе ја пречека Слога од Виница.

Comments are closed.