ЖФК Тиверија во 3. коло од ПЖФЛ против ЖФК Плачковица

ЖФК Тиверија Струмица утре со почеток од 11:00 часот на Општинското игралиште „Филип Лазаревски“ во Струмица, во натпревар од 3. коло од Првата женска фудбалска лига, ќе ја пречека екипата на ЖФК Плачковица од Радовиш.

FB_IMG_1568183239981

ЖФК Тиверија Струмица во овој натпревар влегува како апсолутен фаворит за победа, поради далеку подобрата екипа и искуство во истата, во однос на ЖФК Плачковица.

Во првите две кола, ЖФК Тиверија Струмица запиша една победа и еден пораз и со три бода е на 6-тото место на табелата, додека ЖФК Плачковица има два порази и е без освоен бод.

 

Comments are closed.