Беласица на “Младост” го пречекува Кожуф

Викендот се игра 4. коло од Втората македонска фудбалска лига – Исток. Во оваа коло Беласица на “Младост” ќе ја пречека екипата на Кожуф од Гевгелија.

Беласица - Кит-Го Пехчево - 1. коло - ВМФЛ - Исток 15
Во досегашните три одиграни кола, Беласица запиша три победи и е на врвот на табелата со 9 бода, исто толку има и штипска Брегалница.

Овој натпревар ќе биде потежок за Беласица во однос на претходните три натпревари, пред се, поради квалитетот на екипата кој го има Кожуф.

Кожуф по трите одиграни кола е 4. на табелата со пет освоени бодови.

Comments are closed.