ЖФК Тиверија Струмица загуби од ЖФК Каменица Саса на гостински терен

Фудбалерките на ЖФК Тиверија Струмица, во рамки на 2. коло од Првата женска фудбалска лига, гостуваа во Македонска Каменица, каде со резултат од 3:0 беа порзени од екипата на Каменица Саса.
FB_IMG_1568183239981

 

Резултатот на полувреме беше 1:0 во полза на домашната екипа.

ЖФК Тиверија Струмица настапуваше со следниот состав: Панчурова, Николова, Бошеска, Недева, Бошевска, Ристовска (с), С. Велкова, Николовска, Р. Велкова, Божиновска, Димоска

Резерви: Панеска, Цунева, Михајлова, Головска

“Заслужена победа на домашната екипа, им честитаме за победата и изразуваме благодарност за фер и коректниот прием на натпреварот”, истакнаа од ЖФК Тиверија Струмица на нивната официјална фејсбук страница.

Comments are closed.