Еликсир кој на седите влакна им ја враќа природната боја

Постојат многу препарати кои може да ги подготвите во својата кујна, а чии лековити својства ќе направат буквално чуда за вашиот имунитет, коса и тело.eliksir-za-kosa-01

 

Овојпат ви претставуваме еликсир кој на седите влакна им ја враќа природната боја на косата, но и го зајакнува коренот на влакната на косата и го поттикува нејзиниот раст.

Состојките кои ќе ви бидат потребни се:

● 200мл ленено масло
● 4 лимони
● 3 чешниња лук
● 1кг мед

Подготовка:

Сомелете го лукот кој претходно сте го излупиле. Додадете го медот, а потоа и лененото масло. Сето ова добро измешајте го и сипете го во чисти стаклени тегли и чувајте го во фрижидер.

Овој еликсир консумирајте го пред секој оброк (три пати дневно) и секогаш користете исклучиво дрвена лажица.

Comments are closed.