ЖФК Тиверија во недела гостува кај Каменица Саса

ЖФК Тиверија Струмица во недела ќе гостува кај екипата на Каменица Саса, во натпревар од 2. коло од Првата женска фудбалска лига.

ЖФК Каменица Саса - ЖФК Тиверија Струмица - најава

Натпреварот ќе се одигра со почеток од 16:00 часот на градскиот стадион во Македонска Каменица. Во првото коло, и двете екипи запишаа убедливи и сигурни победи.

ЖФК Тиверија Струмица на домашен терен со 14:0 го декласираше ЖФК Кочани, додека ЖФК Каменица Саса на гостински терен со 1:4 го потопи ЖФК Истатов од Дојран.

Comments are closed.