Љупче Дориев од Академија Пандев во Репрезентацијата на Македонија за натпреварите против Израел и Летонија

Фудбалероте на Академија Пандев, Љупче Дориев заслужено се најде на списокот на репрезентативци кои ќе ги бранат националните бои на гостувањата против Израел и Летонија во квалификациите за пласман на ЕП 2020.

МКД - А Репрезентација - список на играчи против Израел и Летонија

„Предводени од капитенот Горан Пандев и посакуваме успех на репрезентацијата на Македонија и шест бода од овие две тешки госувања“, истакнаа од Академија Пандев на нивната официјална фејсбук страница.

Comments are closed.