Утре ждрепка за осминафиналето на Купот, Академија Пандев утре ќе го дознае противникот

Утре во просториите на Фудбалската федерација на Македонија во 13:00 часот ќе бидат извлечени двојките за осминафиналето од Купот на Македонија. Ждрепката ќе биде слободна и секој може секого да добие за противник.

Академија Пандев - куп трофеј - победници

Вкупно 10 прволигаши и 6 второлигаши ќе се обидат да обезбедат место за во следната фаза.

Натпреварите се играат на 25 септеври во 15:30 часот и 30 октомври во 13:30 часот.

Оваа се осминафиналисти: Академија Пандев, Македонија Ѓорче Петров, Вардар, Шкендија, Осогово, Борец, Работнички, Струга Трим Љум, Лабуништа, Ренова, Орхид, Силекс, Тиквеш, Пелистер и Брегалница од Штип.

Comments are closed.