Академија Пандев ќе се бори за место во четвртфиналетo од Купот, еве кој се останатите екипи

Првото коло од Купот на Македонија беше комплетирано со вчерашниот натпревар помеѓу Саса и Вардар во Македонска Каменица, каде вардарци со 0:5 славеа убедлива победа.

Академија Пандев - куп трофеј - победници

Вкупно десет прволигашки клубови и шест второлигашки клубови како осминафиналисти ќе се борат за место во четвртфиналето.

Академија Пандев, Силекс, Ренова, Шкупи, Борец, Струга Трим Љум, Работнички, Шкендија , Вардар, Македонија Ѓорче Петров, Брегалница Штип, Пелистер, Тиквеш, Охрид, Лабуништа и Осогово

ФФМ дополнително ќе одреди кога ќе биде извршена ждрепката за осминафиналето од Купот на Македонија.

Comments are closed.