ФК Спартмани со победа на контролката против ФК Раклиш

Фудбалскиот клуб Спартмани од Градско Балдовци се подготвува за новата сезона од Третата лига, и започна со контролните натпревари.

АРХИВА

АРХИВА

Фудбалерите на Спартмани одиграа контролен натпревар со екипата на ФК Раклиш од Радовиш. Раклиш од оваа сезона за прв пат ќе се натпреварува во Третата лига, откако минатата сезона завршија на првата позиција на табелата во општинската лига.

На овој пријателски натпревар Спартмани забележа победа од 5:4 над Раклиш.

Comments are closed.