РК Астраион продолжува со подготовките за новата сезона

Екипата на РК Астраион која ќе се натпреварува во Првата машка ракометка лига во Првата група, продолжува со подготовките за новата сезона.

РК Астраион - подготовки за нова сезона, 26 август 2019

„Подготовките продолжуваат. Утринските тренинзи во теретана, вечерните во сала. Костурот на екипата од претходната година остана исти засилен со бековите Мите Караиванов и Васко Наков. Оваа година ќе се гледа уште подобар ракомет во Струмица“, истакнаа од РК Астраион на нивната официјална страница.

РК Астраион - подготовки за нова сезона, 26 август 2019 - 2

Comments are closed.